Přihlášení

Kdo je online

Momentálně je online 0 uživatelů a 0 hostů.

Kdo je nový

  • martin1
  • zdenek.tuma
  • EZ Rychlovska
  • karolina.c
  • rysova

Komunikace

Squash Drive – Oliver Squash League

Turnaj 1. května 2010 - Sportarena Praha - 10 Dubeč

Turnaj, který byl vyhlášen pro 18 hráčů/hráček byl již 14 dní předem obsazen. Na poslední chvíli odřekla účast Katka Folková a místo ní vstoupil na turnaj ricochtový mistr republiky a nyní již squashový matador Pavel Jirkovský.

Nasadil jsem Rosťu Chorvátha a Karla Borovičku( známé z předních příček turnajů) a také „domácího“Jirku Poura (výborné výsledky z turnajů SqDrive). Druhá trojka nasazených se dolosovala: Jirka Nauš, Vlasta Dufek a Karel Chlubna. Začínáme přesně v 10 hod, základní tři skupiny po „šesti“ se hrají na dva sety, a to každý s každým.
Ve skupině A zvítězil Rosťa, 10 bodů, skore 10:0 a jediný, kdo ho hodně potrápil, byl druhý nasazený (i postupující) se skupině Jirka Nauš. Sety 17:15 a 15:13 hovoří samy za sebe.
Ve skupině B došlo k překvapení, když Karel Chlubna remizoval s prvním nasazeným Karlem Borovičkou 1:1 ( 11:9, 9:11) a postoupil z prvního místa při stejných bodech a setech 9 b, sety 9:1 a skóre 83:82 ( Karel B. 83:33) tedy o jediný bodík, až tak to bylo těsné.
Karla B. tak čekal největší favorit Rosťa Chorvath, Karla Ch. alias „ten který Chrlí žiletky“ jeho tréninkový sparing Vlasta Dufek. Třetí v B skupině skončil Marty Dušek, který sice dorazil asi o 15 min na turnaj později, ale zato vše dohnal konzumací višňové a broskvové buchty, kterou jsem v noci, ve 22 hod, za asistence odborníků na zdravou výživu pekl. (Zakládám catering sro, tak to tady musím „prodat“J.)
Skupina C: Všechny přehrál Jirka Pour, body 10, sety 10:0, ( s Petrem Vrabcem však 12:10, 11:9), druhým postupujícím byl dle papírových předpokladů Vlasta Dufek. O „fous“ nepostoupil mezi „šestku“ Jirka Heřmánek, který hrál právě s Vlastou 1:1 na sety (11:6, 7:11).
Jirkovi vzal důležitý bod i Petr Vrabec ( 9:11, 11:7). Tato skupina byla velmi vyrovnaná.
Turnaj 1.5
V postupovém klíči první šestky A1-B2, B1-C2, C1-A2 se podle mě odehrálo předčasné finále na dva vítězné sety v podání : Rosťa – Karel B. 0:2. Karel hrál svižně, s velikým důrazem na útočné „krosy“, dobíhal „dropšoty“, prostě hrál s velkým nasazením a s chutí. Rosťa hrál dobře, ale nevynucené chyby a pomalejší pohyb na kurtu ve druhém setu mu vzaly klid a chuť dovést utkání do vítězného konce. Nicméně: bezesporu nejlepší utkání turnaje, které v ostatních, zrovna v nehrajících přihlížejících hráčích vzbudilo zvědavost a nadšení .. tak to má být. Druhá trojka kamarádů z tréninků dopadla podle očekávání: Karel CH – Vlasta 2:0.
Ve třetím „semi“ zdolal Jirka Pour Jirku Nauše po velkém boji 2:1. Zajímavé utkání, kde um a štěstí se překlápělo z jedné strany na druhou. Znám dobře i u sebe taková utkání, kde si (většinou po utkání) říkám: „proč to nechám dovést do takovýho nerváku a nevyřeším to v setech před tím…“?? Není odpověď, tak to je… při vyrovnanosti soupeřů rozhodují maličkosti… zkažené podání za stavu 8:8.. nevynucená chyba.. většinou je to o psychice.. Každopádně do finále postoupil JirkaJ.
No a jsme opět v 6 ti tabulkách, v utkáních o konečné umístění, vždy trojice.
V tabulce 16-18 všechna utkání skončila 2:1, myslím, že si všichni zahráli, vyrovnaná utkání, pohoda, v duchu fair play. Ve skupině 13-15 to skončilo plichtou, Pavel, Jana a Přemek shodně na stejných příčkách při rovnosti bodů a setů.
V tabulce 4, 10-12 místo, byla proti Petrovi Vrabcovi přesila z rodiny Lehovců. Petr však odolal a obě utkání vyhrál shodně 2:0 a Romanovi a Davidem přenechal příčky pod ním.
Skupina 3, o 7-9 místo vypadala vyrovnaně. Marty, zjevně posílen vypečenýma dobrotama předvedl vypečený výkon a vypekl soupeře – Jirku a Roberta ( 2:0, 2:1). Robert díky získání setu s Martinem a výhrou nad Jirkou H. se umístil na 8 místě. Resumé: Marty 7, Robert 8 a Jirka H. 9. No a jsme v „šestce, resp ve skupině 4-6 a 1-3.
Vlasta, Rosťa a Jirka N. – to bylo obsazení skupiny o 4 – 6 místo. Rosťa, zřejmě unavený z předčasného ffinále, možná bez motivace, ale přesto v pohodě. ..asi až ve velký pohodě si dovolil prohrát v Vlastou. Vlasta zase prohrál s Jirkou a Jirka prohrál s Rosťou.. a situace se zamíchala tak, že všichni skončili na 4 až 6 místě. No a protože jsem měl cenu pro „čtvrtého“
a nepočítal s cenama pro „tři bramborový“, tak teďka popíjím Pinot Rose, cenu od Ivo Korandy z Oliveru, který nám věnoval všechny ceny pro nejlepší, za což mu zdvořile děkujeme a voláme: Oliver – No OneJ)).
Jsme u finálové skupiny. Jak jsem již naznačil, chyběl v ní favorit Rosťa, místo něj se tam prosmýkl „Karel žiletka“ pravým jménem Karel Chlubna, muž mnoha tváří, brýlí a mnoha herních stylů. Finálovou trojku doplnil další favorit Karel Borovička, přezdívku zatím nemaje, do budoucna možná Karel Slivovička, a Jirka Pour, znalec dobrého vína a jídla… a jiných skvošových pochutin.
Začal Karel Ch. s Jiřím. I když utkání bylo vyrovnané, ve druhém setu 8:8, ve prospěch Jirky rozhodly osobní chyby Karla, výsledek Karel-Jirka 0:2 ( 9:11, 8:11).
Karel B. – Jirka: 11:7, 11:4, tedy 2:0 a jasná výhra Karla, tady v podstatě od začátku nebylo pochyb, možná že Jirka už byl předem spokojenej s umístěním, což se stává.
Jako poslední, nervy drásající a zajímavé utkání nakonec: Slivovička – Žiletka. První set vyhrál Karel Ch. a to 12:10. Druhým setem svižně srovnal Karel B. na 1:1.. skore 10:6. Třetí set byl nejzajímavější a také byl důstojnou tečkou turnaje. Karel válcoval Karla… ?J vedl jasně 8:2, Žiletka byl v krizi, došlo magy, jak se říká, na kurtu působil odevzdaně.. Za tohoto stavu si zřejmě Karel B. loknul „slivovičky“ a působil vláčně, bezstarostně.. jenže.. osm je málo, jak říká známý pravidlo… a najednou to bylo 8:8. To Karlovi Ch. vlilo do žil novou krev (někdo říkal, že si dal práska toho, co měl znázorněný na šátku…) No … ale Karel Bí přidal a uhájil před Karlem Chá vítěztví 11:9.
Konečné výsledky: 1. Karel Borovička, 2. Jirka Pour, 3. Karel Chlubna, 4. trojice Jirka Nauš, Vlasta Dufek a Rosťa Chorváth, 7. Martin Dušek, 8. Robert Dudek, 9. Jirka Heřmánek, 10. Petr Vrabec… no a ostatní info jsem polil tím, co nám věnoval sponzor Oliver, .. ale neva, historie se neptá a vyhráli tady všichni, kdo přišli, a já všem děkuju za účast a vytvoření skvělý atmosféry. –jz-

Turnaj 1.5